Carl Sandburg College Announces 2018 Fall Graduates
Aaron Frey
Thursday, February 7, 2019 10:26 AM
Campus News
Galesburg, IL
Carl Sandburg College has announced the names of students who have completed graduation requirements and graduated from the College at the end of the 2018 fall semester.
ASSOCIATE DEGREES
ASSOCIATE IN APPLIED SCIENCE
Industrial Welding Technology
Dahinda — Michael Denando
Business Administration
Galesburg — Tanya Baker, Mohammed Ben Youness, Shelby Wignall
IT LAN & Security Specialist
Galva — Austin Holder
Medical Office Professional
Galesburg — Alaina Mulnix
ASSOCIATE IN ARTS
Abingdon — Sam Dechow, Teri Harrison
Alexis — Vanessa Bannister
Blandinsville — Hannah Thompson
Cameron — Cameron Harshbarger
Canton — Heather Schwabe
Carthage — Nicholas Greenslaugh
Dahinda — Tara Forbes
Galesburg — Ryan Bresnahan, Michael Brockman-Velazquez, Samuel Burdick, Hunter Chernin, Dominique Clinton, Kayla Frye, Mary Howard, Chad Johnson, Megan Johnson, Tristan Lepisto, Leandra Mosley, Cacey O'Brien, Brooke Shadwick, Jehaziel Wade, Thomas Wilson
Knoxville — Carly Peterson, Shane Thompson
Monmouth — Molly Henson
Peoria — Amanda Coon
Rochelle — Stephanie Cabral
Stronghurst — Khrystyna Anspach
Wataga — Natividad Esquivel, Ivy Peed
Williamsfield — Emily Nichols
ASSOCIATE IN GENERAL STUDIES
Galesburg — Natasha Brandt, Jordan Chandler, Mary Howard, Emily Mangieri, Samantha McGoff, Megan Patterson, Brittany Shafer
Knoxville — Robert Curry, Tiffany Kelly
Monmouth — Richard Bridgewater, Darian Hedges, Thomas Simpson
New Windsor — Zavery Johnson
Rantoul — Samuel Hall
Wataga — Natividad Esquivel
Woodhull — Tulsa Talley
ASSOCIATE IN SCIENCE
Alexis — Meghan Medhurst
Galesburg — Glenn Balmer, Mary Howard, Chad Johnson
Sterling — Britni Shaw
Stronghurst — Khrystyna Anspach
CERTIFICATES
Administrative Office Assistant
Dallas City — Candi Dennis
Automotive Technology
Galesburg — Lester Webber
Knoxville — Lukasz Shores
Basic Industrial Manufacturing Maintenance
Alexis — Shawn Tracy
Altona — Galen Cameron
Galesburg — Aric Heady, Johnathon Schisler, Troy Schisler
Moline — Shane Ranson
Oneida — Ryan Eagle
Oquawka — Andrew Beers
Computed Tomography
Knoxville — Elena Jimenez
Computer Support Associate
Galesburg — Aaron Capo, David Miyler, Robert Pemberton, Kathryn Schraft
Galva — Austin Holder, Jacob Kocan
Roseville — Christopher Lepore
Williamsfield — Seth Silvest
Computer Technician
East Galesburg — Joshua Hudson
Galesburg — Blake Jones
Galva — Austin Holder
Gas Shielded Arc Welding Specialist
Dahinda — Michael Denando
Industrial Mechanical Maintenance
Galesburg — Aric Heady
Industrial Welding Technology-MIG/GMAW
Dahinda — Michael Denando
Galesburg — Christopher Feely, Jack Selliers
Legal Office Assistant
Galesburg — Richard Schlosser
Medical Assisting
Chicago — Yanping Chen
Galesburg — Marsha Brady, Kamaldeep Kaur, Elva Naija
Knoxville — Sumer Rose
Monmouth — Alejandra Avalos, Mu Kay Thoe
Network Security Associate
East Galesburg — Joshua Hudson
Galesburg — Jay Deford
Galva — Austin Holder
Roseville — Christopher Lepore
Oxy-Fuel Welding & Cutting
Abingdon — Alexander Teske
Aledo — Jeremiah Morse
Galesburg — Kenneth Cavett, Katherine Clark, Cody Goldsberry, Tyson Johnson, Conner Ojeda, Cody Reed
Gilson — Kaitlyn Solis
Kirkwood — Jackson Lee
Monmouth — Emanuel Pinedo
Wataga — Lindsey Woodruff
Rail/Off-Highway Motive-Power Electrical Technician
Alexis — Shawn Tracy
Shielded Metal Arc Welding
Cicero — Jason Davis
Dahinda — Michael Denando